Hyundai Tiger

Hyundai TIGER geleceğin yenilikçi bir robotu olarak açıklandı. TIGER adını verdikleri robot mobilite ve robotik teknolojilerini birleştiren bir yapıya sahip. Hyundai’nin mobilite departmanı New Horizons Studio, Amerikalı Autodesk ile ortak bir çalışmayla TIGER’i geliştirdi. TIGER, Las Vegas’taki 2019 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılan Hyundai Motor’un “Elevate” yürüyen araba konseptine benzer bir yapıya sahip. TIGER 80 santimetre uzunluğunda, 40 santimetre genişliğinde ve 12 kilogram ağırlığında. Ayrıca arazide herhangi bir yönde hareket edebilmesini sağlayan uzatılabilir tekerleklere sahip dört bacağı var.

TIGEr birçok önemli görevlerde kullanılabilir.

  • Bilimsel keşif ve araştırma,
  • Acil tıbbi malzemeleri taşımak,
  • Zorlu arazide çok amaçlı görevlerde bulunmak vb…

Hyundai TIGER’ın en büyük özelliklerinden birisi de yanlara doğru hareket edebilir ve gerektiğinde kolayca yön değiştirebilir yapıda olması.

Korumalı bir depolama alanına da sahip. Depodaki malzemeleri engebeli ve zorlu arazide güvenli bir şekilde taşımak için yere paralel sabit bir duruş da sağlayabiliyor.

Bir yetkili,

TIGER gibi araçlar ve bunlara gömülü teknoloji, bize hayal gücümüzü daha da zorlama şansı veriyor. Araç tasarımını ve geliştirmesini iyileştirmenin ve ulaşım ve hareketliliğin geleceğini yeniden tanımlamanın yollarını sürekli olarak düşünüyoruz.

dedi. Hyundai, TIGER’ın ay ve diğer gezegenlerin keşfinde de kullanılabileceğini söylüyor. Tabi ki, doğal afetlerden etkilenen veya erişilmesi zor yerlere ürün, ilaç ve yiyecek ulaştırmak da TIGER’in birincil görevleri arasında yer alıyor.