Samsung Galaxy Note 9 tanıttı

Samsung, dün aylardır beklenen yeni telefonu Galaxy Note 9’u resmen tanıttı. New York’ta gerçekleştirilen dev etkinlikte ‘Samsung’un bugüne kadarki en güçlü telefonu’ şeklinde lanse edilen Galaxy Note 9 ve özelliklerini tanıttı. İşte yeni telefonun özellikleri; Note’un geçen yılki 6,3 inçlik ekranı 6,4 inçe çıkarılmış, pil kapasitesi de haliyle artmış ve 4.000 miliampere gelmiş. Note 8’e göre ‘bir tık’ daha kısa olan Note 9, alt ve üst çerçevelerden de kısalmış. Böylece boyutu ufalırken ekran alanı büyümüş.

 

Samsung arka yüzdeki iki objektifte 12 MP çözünürlük ile f/1.5 ve f/2.4 çift diyafram tercih etmiş. Sahne düzenleme özelliği ile çekilen kareyi tarayan telefon, yiyecek, evcil hayvan, günbatımı, bitki, sokak gibi 20 tane senaryoyu fark edip, buna göre otomatik ayar yapıyor. Parlaklık, karşıtlık, doygunluk ve beyaz dengesi ayarı yapan telefon, fotoğraf severlere daha kaliteli çekim sunuyor. Özelliklerinden birisi de, çekimlerinizin flu olduğunu, toplu çekimlerde birinin gözünün kapalı çıktığını ya da fotoğrafın aşırı aydınlık ya da karanlık çıktığını fark ederek sizi uyarması.

 

Telefonla gelen S Pen adlı özel kalem ise kamera için deklanşör, sunumlarda ya da müzik çalar kumandası olarak kullanmak mümkün. Telefonu bilgisayara döndüren DeX özelliğiyle artık telefonu HDMI ile bir cihaza bağladığınızda DeX otomatik devreye girecek. okyanus mavisi, gece siyahı, metal rengi ve lavanta moru olmak üzere dört renk seçeneği ile satışa sunulacak. Türkiye fiyatı. 6.499 TL’den başlayan fiyatlarda olacak. Ülkede yaşanan ekonomik problemler ve döviz kurundaki hızlı artış Samsung kullanıcılarını kara kara düşündürecek gibi.