Kore müzikte bir rekora daha imza attı. BTS dünyanın en büyük ücretli çevrimiçi müzik etkinliği yapmış oldu.

 

Dünyaca ünlü Kpop müzik grubu BTS’in COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen konserlerine alternatif olarak başlatılan sanal online konser “Bang Bang Con: The Live”, dünyanın dört bir yanından rekor sayıda izleyici çekti.

756.000 izleyici

 Big Hit Entertainment’a göre, 100 dakikalık canlı yayınlanan konser ABD, İngiltere, Çin ve Japonya dahil olmak üzere 107 ülkeden 756.000 izleyici paralı olarak izledi.

 

kabaca 15 stadyum dolusu

 

Online , çevrimiçi izleyici sayısı kabaca 15 stadyum dolusu konser izleyicisine eşit oldu. Big Hit Entertainment, “Bang Bang Con: The Live” dünyanın en büyük ücretli çevrimiçi müzik etkinliği haline geldi. “Müzik endüstrisinin karşılaştığı zorluklara rağmen BTS, çevrimiçi konserler için yeni bir modellere ve olanaklara kapı açtı.”

 14.5 milyon dolar

“Bang Bang Con: The Live” biletleri BTS’in resmi fan kulübü olan ARMY üyeleri için 29.000 won (24 $) ve sıradan taraftarlar için 39.000 won olarak fiyatlandırıldı. Bilet satışlarının 22 milyar won’u (14. 5 milyon dolar) aştığı tahmin ediliyor. 

 Sırada diğerleri var

BTS’nin bu başarısında sonra, diğer K-pop grupları sanal etkinlik ve konserler düzenlemek istiyor. (G) I-DLE sanal konseri “I-LAND: WHO AM I” 5 Temmuz’da, Astro ise 28 Haziran’da “2020 ASTRO Live on WWW Live” isimli bir online konser düzenlemeyi planlıyor.

Kore krizi fırsata çevirir diyorduk öyle de yaptı. Kpop grubu BTS her halükarda kazanmasını biliyor. Coronada bile online aracağıyla bu kadar kazanç. Bereket versin. Her zaman mazeretleri metoda/ fırsata çeviren kazanır.