Kore'de askerlik - EXO Chen askere gidiyor

Kore’de askerlik ülkemizdeki olduğu gibi mecburi ve genel olarak 2 yıl sürüyor. Ülkemizde bile askerlik süresi ve çeşitleri ile ilgili ciddi reformlar yapıldı malumunuz. Oysa Kore’de bu konuda herhangi bir çalışma ya da talep yok. Kore’de askerlik konusunda yapılan en iyi çalışma maaş artırımı şeklinde yapıldı.

Tüm bunlarla gündemde Kore’de askerlik ile ilgili önemli bir detay var. Kore kültürünün bir parçası olan K-POP bazı müzik grup üyelerinin askerlik görevlerinin askıya alınmasıyla ilgili. Evet yanlış okumadınız, önemli bir K-POP müzik grubu üyesiyseniz askere gitmeyebiliyorsunuz.

Oysa bu gruplardan ya da sanatçılardan bazıları ise bu görevi gururla yapmak istediğini belirtiyor. İşte ünlü EXO grubunun bir üyesi olan Chen zorunlu askerlik hizmetini yerine getirmek için bu ayın sonunda orduya katılacak.

SM Entertainment’a göre, yasal adı Kim Jong-dae olan 28 yaşındaki 26 Ekim’de askere alınacağı yer ve program hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Hayran topluluğu sitesi Lysn’de yayınlanan el yazısı notunda, “Görevimi zinde bir zihin ve bedenle yerine getireceğim, böylece geri dönüp daha olgun bir insan olarak merhaba diyebilirim,” diye açıklamada bulundu.

Chen daha geçtiğimiz Perşembe günü “Hello” adında yeni bir single çıkarmıştı. Chen, geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı sürpriz bir evlilik haberi ile hayranlarını çok şaşırtmıştı. Nisan ayında da bir kız çocuğu babası oldu.