kore robot fuari

Kore ulusal ve uluslararası gelişmiş robot teknolojileri sergileyen “Robot World 2018”, Robot Fuarı ve Robot yarışmasına ev sahipliği yapacak. Fuar ve Yarışma 10-13  Ekim tarihlerinde  İlsan’da düzenlenecek.

 

Robot fuarı dört bölümden oluşuyor

 

Bu yıl 13.sü yapılacak Robot World 2018, Ticaret, Endüstri ve Enerji Bakanlığı tarafından karşılanacak. Fuar 4 ana bölümden oluşuyor: uluslararası bir robot sergisi; uluslararası bir robot yarışı; uluslararası bir robot konferansı; Pazar yaratan robot dağıtım projelerinin sonuçlarını gösteren bir tanıtım salonu. Uluslararası robot endüstrisi fuarı 1. Salonun 2. Salonunda yapılacaktır. 20 ülkeden 200’e yakın firma, 500 adet stand üretecek, üretim robotları, servis robotları, robot parçaları, akıllı üretim çözümleri, akıllı uygulamalar, yazılım ve dronlar sergileyecek.

 

Özellikle, sergide  robotların günlük hayat ve çeşitli sektörlere nasıl  kullanıldığı / uygulandığını göstermek için her endüstri için özel bir salon kuracak.

 

Bu yılki Robot Fabrikası 4.0 Alanı’nda (Üretim Robot Salonu), Hyundai Heavy Industries, Doosan Robotik ve Robostar gibi yerli robot üreticileri ve Hannz Motrol, Mint Robot gibi Kore robot parça üreticileri de dahil olmak üzere çok sayıda şirket katılacak. ve SBB Tech. Ayrıca, Universal Robot, Rethink Robotics, TM Robot ve AUBO gibi büyük denizaşırı şirketler de katılacak.

 

Robot Platform Alanı’nda (Service Robot Hall), Kore’nin Hyundai Rotem, Yujin Robot, Robotiz, Roborobo ve Rainbow Robotics gibi ana servis robot üreticileri de katılacak. Özellikle, ilk defa katılan Çin’in temsilci servis robotu Ubitec de dahil olmak üzere, 19 ülkeden 40’tan fazla denizaşırı şirket bu etkinliğe katılıyor.

Uluslararası Robot Yarışması, sadece ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için değil, aynı zamanda genel halk için de küresel bir robot yarışması olacak.

 

11 müsabaka ve 29 etkinliğe

 

2018 Uluslararası Robot Yarışması 11 müsabaka ve 29 etkinliğe sahip olacak. Yarışmanın genel yönetiminden KIRIA sorumlu olacak. Diğer kurumların birçoğu eş-organizatörler olarak katılacak ve etkinliğin uzmanlığını artıracaktır. Bunlar arasında KAIST, Seul Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Kore Robot Spor Birliği, STEAM Eğitim Derneği, ITC Robot Kültür Derneği, Kore Robot Eğitim İçerik Derneği, Kore Bilim ve Teknoloji Kampı Derneği, ETRI ve Seul Ulusal Eğitim Üniversitesi bulunmaktadır.

Özellikle savunma, afet ve inşaat gibi çeşitli alanlara uygulanması beklenen biyomimetik robotlara odaklanacak.

 

Kore Robotik Endüstrisi Derneği başkan yardımcısı Kim Hyeong-keun, “Robot Dünyası 2018 sadece Kore’yi değil, aynı zamanda Asya’yı temsil eden bir robot fuar olacak. Biz bu etkinliğin platformları entegre ederek 4.Sanayi Devrimi’ne odaklanan küresel bir fuar yapacağız. Akıllı fabrikalar ve yapay zeka gibi. düşünülebilir.