Incheon Havaalanında Ultraviyole Bagaj Dezenfeksiyon Sistemi [Dünyada İlk]

Kore’nin Incheon uluslararası havaalanı dünyanın ilk antiviral/ultraviyole dezenfeksiyon bagaj sistemine geçiyor. Incheon International Airport gelen yolcuların bagajlarını otomatik olarak dezenfekte etmek için akıllı bir sistem geliştirdi.

Kore, pandemiyi nimete çevirmeye devam ediyor. Koreliler ve Japonlar bir şeyi ilk kendilerinin yapmasını çok önemser ve bunu dünyaya pazarlarken de ”ilk biz yaptık” diye iyi vurgular.

Hava limanı işletmesi Şirketi, yerel ortaklarıyla birlikte sistemi geliştirmeye başladı. Kore’nin patent endüstrisi olan Kore Test ve Araştırma Enstitüsü, sistemi sterilizasyon kapasitesi için resmi olarak onayladı ve marka tescili yapılmış oldu.

Sistem, varış bölgesindeki konveyör hatlarına tünel şeklinde kurulacak ve yolcular talep etmeden önce ultraviyole dezenfeksiyon yöntemi UV-C ile bagajları dezenfekte edecek.

UV-C, insan vücuduna zararsız bir seviye olan 280 nanometrenin altında bir dalga boyu kullanır ve mükemmel bir sterilizasyon etkisine sahiptir.

İlk sistem, Temmuz ayına kadar Terminal 2’nin bagaj alım alanında kurulacak ve gelecek yıla kadar havalimanında toplam 33 alan olacak.

Kore akıllı bir antiviral bagaj sistemi geliştirip benimseyen dünyanın ilk uluslararası havaalanı ünvanını aldıktan sonra rahat ve güvenli havaalanı hizmetleri sunmaya başlar. Pandemi sonrası gelsin turist.