samsung hem tablet hem bilgisayar

Samsung Elektronik, hem sıradan bir tablet hem de masaüstü bilgisayar olarak çalışabilen yeni tablet PC’si Galaxy Tab S4 dahil olmak üzere iki yeni tablet bilgisayarı piyasaya sundu.

Samsung Elektroniğin başkanı ve CEO’su Koh Dong-jin yaptığı açıklamada, “Galaxy Tab S4 ile Samsung DeX ile donatılmış, tüketicilerin gittikleri her yere götürebilecekleri ve en iyi performansı göstermelerine yardımcı olacak üstün kaliteli bir tablet sunuyoruz.” dedi.

Bu, kullanıcıların bir monitöre bağlayarak bilgisayar gibi mobil cihazları kullanabilmelerini sağlayan bir masaüstü genişletme sistemi bağlantıyı destekleyen ilk Samsung tablet bilgisayar oluyor.

Galaxy Tab S4 büyük bir 10.5 inç Super AMOLED ekran ve AKG Dolby Atmos etkileyici ses teknolojisi tarafından ayarlanan dört hoparlöre sahip.

İsteğe bağlı Kitap Kapağı Klavyesi’ne bağlandığında veya Hızlı Panel’den başlatıldığında, yeni başlatılan cihaz kullanıcılara bir Android arayüzünden masaüstü deneyimine geçiş yapma seçeneği de sunuyor.

Yeni tablet ayrıca S Pen stylus ile birlikte geliyor. Yani kalem kullanma özelliği Galaxy Tab serisine ilk defa ekleniyor. Ayrıca 16 saate kadar video oynatma sağlayan 7,300 mAh pil ile uzun pil ömrüne sahip.

Galaxy Tab S4, siyah ve gri iki renk seçeneğiyle geliyor. Bu ayın ortasında dünya pazarlarında da satışa sunulacak. ABD’de Galaxy Tab S4, 10 Ağustos’ta itibaren ABD’de  649,99 ABD Doları’ndan satışa çıkacak. Aynı gün Amazon, Best Buy ve Samsung.com internet adreslerinde piyasaya sunulacak.

Samsung yeni bilgisayarın çocuklar versiyonunu da düşünmüş. Samsung Galaxy Tab S4’ün yanı sıra, çocuklar tarafından güvenli kullanım sağlayan bir çocuk Modu sunan daha ucuz, daha düşük spec Galaxy Tab A’yı da tanıttı. Galaxy Tab A, üç renkte: siyah, gri ve mavi olacak.