Kpop BTS, Grammy Adaylığı Kazanamadı

Bu yıl 63’üncüsü düzenlenen müzik dünyasının en prestijli ödülü Grammy’de BTS, “Dynamite” ile En İyi Pop İkili / Grup Performansı dalında aday gösterildi. Amerikan müzik endüstrisinde büyük öneme sahip Grammy ödüllerin de aday gösterilen ilk k-pop grubu oldu.

BTS, Hot 100 Listesinin İlk Sırasında

“En iyi pop-grup performansı” dalında da ödülü Lady Gaga ve Ariana Grande’nin birlikte seslendirdiği “Rain on Me” şarkısı kazandı. Ancak BTS’in ‘Dynamite’i de bu kategorinin iddialı adayları arasındaydı. Dünyaca ünlü grubun söz konusu şarkısı ağustosta yayımlanmış, Youtube’daki ilk gününde 101 milyondan fazla görüntülenmeye ulaşmış ve iki hafta boyunca Billboard Hot 100 listesinin ilk sırasında kalmayı başarmıştı. BTS, Grammy’de performans sergileyen ilk Güney Koreli sanatçı olarak tarihe geçti.

Irkçılık İddiası..

BTS’in ödülü kazanamamış olması Grammy’de çeşitliliğin olmaması ve ırkçılık yapıldığı tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Grubun lideri RM : “Her yerde ki Army’ler endişe etmeyin, Her şey yolunda, yaptık, başardık. Size sahibiz. Bizim ödülümüz sizsiniz. ” yorumunda bulundu.

KoreGazisHaber