Kore’den Türkiye’deki Kore gazilerine maske hediyesi.

Güney Kore, 1950-53 Kore Savaşı’na katılan 22 ülkeye bir milyon yüz maskesi gönderecek. Kore gazilerine fedakarlıklar ve katkılarından ötürü şükranlarını sunmak amacıyla 25 Haziran’da Kore Savaşı’nın 70. yıldönümü münasebetiyle özel “Güçlü Kal” “Stay Strong” logolu hazırlanmış maskelerin Kore gazilerine ve yakınlarına verilmesini tavsiye ediyor. 22 ülke arasında Türkiye’de var.

Kore’den kısa kısa..

Samsun yönetimi babadan oğula geçmeyecek

Samsung’un en tepedeki ismi Lee Jae-yong, bundan sonra şirket yönetimi babadan oğula geçmeyeceğine söz verdi. Liyakatı olmasa da aile kan bağı olanın son sözü söylediği dönem artık geride kaldı dedi.

Kore hava yolları 19 ülkeye uçuşlara başlıyor

Korean Air 1 Haziran’dan itibaren 19 ülkeye uçuşlara başlıyor. Haziran ayından itibaren 32 uluslararası güzergâhta 146 uçuş gerçekleştirilecek. Kore hava yolları Türkiye’ye uçuşları temmuz ayı ortalarında başlayacağı bildirildi.

Otel yerine arabada yatıyorlar

Koreliler yurtiçi gezilerinde otel yerine arabada kalmayı tercih ediyor. Araç içi uyku pedleri ve hatchback çadırlarının satışları önceki yıllara göre 6 kat artmış.

Kore’de bulaşık makinesi satışları arttı

Kore’de Pandemi sırasında su arıtıcıları, hava arıtıcıları, otomatik bulaşık makineleri ve masaj koltuklarının popülaritesi artmış. Kore’de insanlar çoğunlukla dışarıda yediği için özellikle bulaşık makinesi kullanımı yaygın değildi.