Kore'de Türkçe Oyun Summoners War: Yüzyıl Savaşları

Bu yazımızda Kore yapımı ve dil seçenekleri içerisinde Türkçe de olan oyun Summoners War: Yüzyıl Savaşları ve Kore’de oyun sektöründen bahsedeceğiz. Kore yapımı oyunlarında genelde Türkçe versiyonu yok.

Pandemiyle Beraber oyunda %30 Artış

Günümüzde espor haline gelen oyun sektörü, koronavirüs salgınından en çok fayda sağlayan sektörlerden biri oldu. Her geçen gün yeni oyuncular kazanmaya devam eden oyun sektörü için dünya oyun pazarı verilerine bakıldığında yalnızca salgın sürecinde %9.3 üzerinde büyüme gösterdiği görülmekte.

Türkiye’de de durum farklı değil. Pandemi süresi içinde Türkiye’de oyun oynama süresi %30 artış göstererek en fazla yatırım alan sektörlerden biri haline geldi. Bunlara ek olarak 2022 Asya Oyunları’na esporun da dahil edilmiş olması oyun sektörünün giderek daha da büyüyeceğini gösteren örneklerden yalnızca biri.

Espor Turnuvaları

Oyun denince akla gelen ilk ülkelerden biri de Güney Kore. Güney Kore, espor alanında gelişmiş bir ülke olmakla birlikte birçok turnuva da düzenlemekte. 2022 Asya Oyunları ile birlikte altın madalya almaya hak kazanan erkeklerin askerlikten muaf olması da ülkenin espora olan ilgisini gösteriyor.

Bu nedenle bugün Kore’de ve yurt dışında en çok oynanan mobil oyunlardan birini tanıtmak istiyoruz. Summoners War! Com2uS şirketinin birçok dilde çeşitli oyunları mevcut. Türkçe dilinde sağladığı oyunlardan biri 2014 yılında piyasaya sürdüğü Summoners War: Hava Arenası (Summoners War: Sky Arena) ve ikincisi ise bu yıl piyasaya sürülen Summoners War: Yüzyıl Savaşları (Summoners War: Lost Centuria).

Oyun içeriğini kısaca özetleyecek olursak, iki oyun da çağrı yaparak canavarlar elde edip rakip canavarlarla savaşma üzerine kurulu.  Canavarlarınızı runikler ve yetenek taşları ile güçlendirip loncanızı yükseklere taşıyabilirsiniz! 

Pandemi öncesi sürece kadar turnuvalarını yüz yüze gerçekleştiren Com2uS, pandemiden sonra online turnuvalarına da hız kesmeden devam etmekte. Üstelik turnuva para ödülleri de dolar üzerinden verildiğinden ilgi çekici boyutlarda. Sizler de kendinizi geliştirerek bu maceraya adım atabilirsiniz!

Türkçe Dil Seçeneği

Başta da söylediğimiz gibi bu oyunun en güzel yönlerinden biri de Türkçe dil desteği ve Türkçe müşteri desteği sunması. Oyun ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda destek alabilir ve oyun ile ilgili önerilerinizi iletebilirsiniz.

Türkiye’den de birçok oyuncusu bulunan Summoners War, düzenli olarak aşağıdaki göreceğiniz sosyal medya hesaplarından etkinlikler düzenliyor. Oyun içi ödüller bir yana, şanslıysanız Kore’den oyun karakterlerinin bulunduğu ürün paketlerini de kazanabilirsiniz!

Summoners War: Yüzyıl Savaşları (Summoners War: Lost Centuria)

https://www.instagram.com/lostcenturia_tr/

https://www.facebook.com/LostCenturiaTR

Summoners War: Hava Arenası (Summoners War: Sky Arena)

https://www.instagram.com/summonerswar_tr/

https://www.facebook.com/summonersTR