BTS Big Hit Entertainment

BTS Big Hit Entertainment Yatırımlarına Devam Ediyor!

BTS’i bünyesinde bulunduran ve BTS ile beraber hızla ün kazanan Big Hit Entertainment çeşitli alanlarda girişimlerine devam ediyor. Big Hit Entertainment BTS’e olan bağımlılığını azaltmak amacıyla birçok yatırım yaparak hızla büyümeye devam ediyor. Geçen sene Big Hit Entertainment’in kazancının %97,4’ünden sorumlu olan BTS bu yıl kazancın %70’inden sorumlu.

BTS Big Hit Entertainment’in Agresif Genişleme Girişimleri

Big Hit Entertainment birçok ajansın aksine sadece idol yetiştirmekle kalmayıp birçok platforma yatırımlarda bulunmaktadır. Geçen sene beNX alt kuruluşuyla beraber oluşturdukları mobil uygulama ve web platformu olan “Weverse” ile büyük bir etki yarattı. Bu programda BTS, TXT gibi idol gruplarının sayfalarına ulaşılmakta ve sanatçı ile hayran arasındaki etkileşimi arttırmak hedeflenmektedir. Birçok idol hızla Weverse hesabı oluşturmaya başlamakta. Aynı zamanda Big Hit ile ülkenin önde gelen portallarından olan Naver’ın beraber Amerika’da yeni bir girişimde bulunacağı söyleniyor. Ortak girişim, Naver’ın V Live uygulaması ile Big Hit Entertainment‘ın “Weverse” yazılım uygulamasını geliştiren beNX ile birleştirerek kurulacak. Bu ortak girişim ile çevrimiçi konserlere ev sahipliği yapması ve dünya çapındaki hayranları idolleriyle etkileşime davet ederken aynı zamanda grupla ilgili öğeler satması bekleniyor.

BTS Big Hit Entertainment BTS’e Olan Bağımlılığından Kurtuluyor

Ayrıca Big Hit Entertainment farklı şirketleri bünyesine katarak büyümesine devam ediyor. Big Hit’in idol yetiştirmekle kalmayıp, diğer şirketlerle birleşmeye çalışması hayranları şaşırttı. Ajans 2019’da eğlence devi CJ ENM ile bir ortak girişim kurdu ve popüler bir idol grubu olan Gfriend’i yöneten Source Music’i devraldı. Mayıs ayında Big Hit, erkek grupları NU’EST ve Seventeen’i yöneten Pledis Entertainment’ı satın aldığını söyledi. 18 Kasım Çarşamba günü ise Big Hit Entertainment, KOZ Entertainment’ı devraldığını duyurdu. 28 yaşındaki popüler rapçi ve yapımcı Zico tarafından 2018’de piyasaya sürüldü ve “Any Song” gibi liste başı şarkıları oldu. Big Hit, devralmanın ajans etiketinin iş portföyünü çeşitlendirmesine yardımcı olmasının beklendiğini söyledi. Satın alma, Big Hit’in agresif genişlemesindeki son gelişmeye işaret ediyor.

Kpop dünyasında hayatta kalmanın bir yolu da çok farklı yatırımlar yapmak. Big Hit Entertainment bu hedefi çok iyi değerlendiriyor.