Teknoloji markalarına evsahipliği yapan Kore geleceğin  teknoloji şehirlerini planlamaya başladı. Seul, festival vesilesiyle vatandaşları dijital şehir hakkındaki fikirleri paylaşmaya davet ediyor.

Seul Dijital Vakfı’nın düzenlediği Seul Uluslararası Dijital Festivali, 27 Ekim’de Gaepo Dijital İnovasyon Parkı ve Dongdaemun Dijital Plaza’da başlayacak ve beş gün sürecek.

Seul’u Dijitalleştiriyoruz

Üçüncüsü düzenlene SIDiF, kentsel sorunları çözmek için dijital teknolojinin kullanımını tartışmak ve görüşlerini paylaşmak amacıyla “Seul’i Dijitalleştiriyoruz” sloganıyla forum ve yarışmalar düzenliyor.

Dijital şehrin geleceği

Etkinlik, genç katılımcıların dijital bir şehrin geleceğini hayal etmelerine olanak tanıyan “Seoul Maker 2018” oturumuyla başlayacak. İkinci gün “Dijital Liderler Kampı” nı takip edecek ve bilgisayar eğitim programları ağırlıklı olacak.

Dijitial kitap çizmi

“Tech X City” oturumu, üçüncü ve dördüncü günlerde gerçekleştirilecek ve dijital teknolojilerle ilgili faaliyetler içerecek. Örneğin blockchain ve dijital çizim kitaplarını kullanan bir online seçim sistemi ele alınacak.

30 Şirket yarışacak

Festivalin son gününde bir ​​yarışma düzenlenecek. Yarışmaya Otuz şirket katılacak. BM (Birleşmiş Milletler) sürdürülebilir kalkınma hedeflerine nasıl ulaşılacağı konusunda fikirler yarışacak.