Ucuz Alışveriş Yerleri Yerine Turistik Yerleri

Seul şehir yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin kullanımını genişletmek ve düşük gelirli ailelere seyahat fonunda içerisinde olduğu dört yıllık bir turizm planı açıkladı.

Seul’a 50 Milyon Turist Çekme Planı

Seul Belediye Başkanı Seul şehir yönetiminin turizm ve spor bürosu başkanı Joo Yong-tae, “Seul, 2023 yılında hem yabancı hem de yerli toplam 50 milyon turist çekmeyi planlıyoruz. Planlarımızdan bazıları da, akıllı teknolojilerin kullanımının ziyaretçiler için yaygınlaştırması olacak dedi.”

Ziyaretçilere Sanal Gezinti

Şehir hükümeti, 2023 yılına kadar Seul’e yönelik websitesi ve mobil uygulaması için ziyaretçilere sanal gerçeklik programları sunmayı planlıyor. Ziyaretçiler Seul’e gelmeden önce bir web sitesi ve uygulamadaki VR ve AR programları aracılığıyla Seul’deki çeşitli yerleri görebilecekler. Seul boyunca turizm hakkında büyük veri toplamak için IoT teknolojisini kullanıyor olacağız ve bulunduğu yer hakkında anında bilgi edinmek için ziyaret edebilecekleri bir platform geliştirilecek.

Seul’da Gezilecek 20 Yer

Seul’da 20’den fazla yeri, görülmesi gereken yerler olarak belirlenecek. 4 yıllık plan sadece yabancı ziyaretçileri çekmek için değil; başka şehirlerdeki Korelilerin de Seul’a gelmesi teşvik edilecek. 50 milyon turist derken, 23 milyon yabancı 27 milyon yerli turistin Seul’a gelmesi hedefleniyor.

2016’da 13,4 Milyon Yabancı Turist

2016 yılında rekor kırılmış ve  13,4 milyon yabancı Seul’u ziyaret etmiş. Yerli turistleri Seul’e getirebilmek için yerel yönetimler yarı zamanlı veya sözleşmeli çalışanların yanı sıra düşük gelirli aileleri ve engelli kişilere bir seyahat fonu sağlayarak Seul’a seyahat etmelerine yardımcı olacak bir planlama yapıyor.

Her yıl 67 Bin Kişiye Seul Gezisi

Gelecek yıldan itibaren 2023 yılına kadar her yıl 65 bin yarı zamanlı çalışan insan ve 2 bin düşük gelirli kişinin Seul  seyahat masraflarının Seul şehir yönetimi tarafında karşılanacak olması da 4 yıllık Seul turizm planları arasında yer alıyor.