Kore'de giyilebilir robot

Kore’den teknoloji haberleri vermeye devam. Onlar yapıyor bize de duyurmak ve alkışlamak düşüyor. Normalde bir haber metni böyle başlamaz ama hem değişiklik olsun hem de bize ders olsun. Teknolojinin merkezi Kore’nin insanlığa sunduğu hizmet ve yenilikleri devam ediyor.

LG Robotlar, İnsanın Yükünü Hafifletecek

Son olarak LG Elektronik dün yaptığı açıklamada, Almanya’daki yaklaşmakta olan bir teknoloji fuarında işçilerin ağır nesneleri daha kolay kaldırmasına ve taşımasına yardımcı olabilecek giyilebilir bir robot sergileyeceğini söyledi. Yani kaldıracağınız yükün ucundan tutacak ve yükünüzü hafifletecek.

İlk Defa Fuarda Görücüye Çıkacak

Elektronik şirket, önümüzdeki hafta Berlin’de başlayacak olan Internationale Funkausstellung (IFA) fuarına hazırlanıyor.

İnşaat Sahalarında ve Fabrikalarda

LG Elektronik, bacakları ve alt gövdeyi güçlendiren giyilebilir robotun, kullanıcıların diğer günlük faaliyetlerle birlikte inşaat sahalarında ve fabrikalarda fiziksel güçlerini geliştirmelerine ve destek çıkmasına yardımcı olacağını söyledi. Cihaz ayrıca fiziksel engelli olanlara da yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Diğer Robotlardan Daha Hafif

Şirket, çevreyi analiz etmek ve olası tehditlere karşı kullanıcıları uyarmak için robota yapay zeka veya erken uyarı teknolojisi de eklendi. CLOi SuitBot ayrıca daha hafif rahat ve kolay giyilebilmesiyle diğer giyilebilir robotlardan da ayrılıyor.

Hayatı Kolaylaştıran Yeni Robotlar Yolda

LG, insanların fiziksel sınırlamalarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için çeşitli robotlar yapmaya devam edeceğini söyledi. Şirket daha önce navigasyon, temizlik, çim biçme, servis ve alışveriş gibi farklı amaçlar için çeşitli ürünler tanıtmıştı.

İstihbarat Zekası

LG, ayrıca CLOi markasının kullanıcılara “istihbarat zekası” adını verdiği akıllı robotlar sağlamayı hedeflediğini söyledi. Şirket, giyilebilir ve yük taşımaya yardımcı olacak CLOi SuitBot adlı robotun piyasaya sürülme tarihini henüz açıklamadı.