Katlanabilir telefon işi, akıllı telefon üreticilerinin iştahını kabartmış gibi. Samsung ve LG, yeni katlanabilir akıllı telefon modellerini gelecek yıl piyasaya çıkarmak ve katlanabilir segmenti daha büyük ekranlara olan talebin artmasıyla genişletmesi bekleniyor.

 

Gelecek yıl Samsung elektronik tarafından en az iki yeni katlanabilir model piyasaya sürülecek gibi görünüyor. LG elektroniğin ilk katlanabilir telefonunu da piyasaya süreceğine dair duyumlar alıyoruz. Katlanabilir cihazlar için birden fazla patent başvurusunda bulundu. LG’nin Patent taslağı dışa katlanan katlanabilir tasarımın Huawei’nin Mate X’e benziyor.

 

Yeni Samsung katlanabilir telefonlarından biri dikey olarak katlanan kapaklı bir cihaz olacak, diğeri ise mevcut Galaxy Fold’un yükseltilmiş bir versiyonu olacak.

 

Kapaklı modelin, endüstri kaynaklarına göre, Şubat ayı boyunca Galaxy S serisinin 11. baskısı ile birlikte ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

 

Kapaklı telefonun perakende fiyatının, satışları artırmak ve toplu pazar modeli yapmak için bir fiyat stratejisi olarak 1 milyon won (845 $) civarında olacağı tahmin ediliyor.

 

Samsung, şimdiye kadar Kore’de yaklaşık 500.000 Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefonu satmış. Samsung’un gelecek yıl dünya genelinde toplam 6 milyon katlanabilir cihaz satmayı ve 2021’de 20 milyon satmayı planlıyor.