Hakkımızda

Koregazisi.com Hakkında

Öncelikle, Koregazisi.com 15 Ağustos 2016 tarihinde ilk olarak Gazifelek.com (isim – soy isim) isminde kişisel bir blog olarak açıldı. Zira “Gazi Felek” biz zati Güney Kore’de çalışan ve yaşayan bir T.C. vatandaşıydı ve tarihi, kültürel bağımız olan Kore hakkındaki izlenimlerini ve birikimlerini paylaşmak için can atıyordu. Zaman içerisinde blogunda yazdığı yazılar, verdiği bilgiler arttı, takipçileri çoğaldı.

Artık daha profesyonel bir site yapısında, daha iyi kurgulanmış ve kategorize edilmiş bir site olarak yoluna devam etmeye karar verdi. Ayrıca kendi öz ismi yerine iki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağı da taçlandıran bir isim koymalıydı bloguna. Bu sebeple hem ilk adıyla müşerref, hem de yakın ortak tarihimizle ilişkili “Kore Gazisi” adına karar verdi. Ağustos 2018’den bu yana da KoreGazisi.com olarak yayınına devam etmektedir.

Gazi Felek Kimdir?

10 yıl boyunca İstanbul’da Türkçe öğretmenliği yaptıktan sonra karşısına bir fırsat çıkar, Güney Kore’den bir iş teklifi almıştır, değerlendirmeye karar verir ve ailesi ile birlikte Güney Kore’ye taşınır.

1 Ağustos 2014’ten itibaren de Kore’de Samsung, LG, SK, CJ ve POSCO gibi büyük şirketlerin Türkiye’ye gidecek yöneticilerine özel Türkçe dersi vermektedir..

Biz Kim miyiz ?

“Hepi topu 1-2 kişiyiz, biz birbirimizi biliriz.” Bununla birlikte gün be gün artan siz kıymetli ziyaretçilerimiz ve takipçilerimiz ile koca bir aileyiz.

Amacımız

İnternet ortamında Kore ile ilgili blog sayfaları var elbette. Bir şekilde yolu Kore’ye düşenler, gelip bir süre yaşayanlar, ya da özellikle K-POP müzik ve dizilerine hayran olanlar tarafından açılan sayfalar mevcut.

İşte KoreGazisi.com’un farkı burada ortaya çıkıyor. Bir eğitimci gözüyle, Kore ile ilgili bir çok konuda “Kore’ye Dair Güncel ve Doğru Bilgi” verme ve paylaşma düsturuna sahip bir site olma amacı ile yola çıktık.

Hedefimiz

Haber ve yazılar vesilesiyle Kore’yi doğru şekilde tam kaynağından tanıtmak ve tabiki bunları sizlerle paylaşmak. Kore’yi, Kore kültürünü, Kore tarihini sevenlere, elimizden gelenin en iyisini vererek, en iyi şekilde faydalı olmak…

Bununla birlikte özellikle ülkemizde gençler arasında popüler olan, Kore müziği, filmleri vs… konularındaki ilginin Koregazisi.com sayesinde daha detaylıca pekiştirilerek Kore kültürü ve mirası ile daha kalıcı ve yapıcı aşklar doğuracağını düşünüyorum. Zira bir eğitimci olarak biliyorum ki; eğitimiyle, ekonomi, ve teknoloji ve insanlığıyla Kore’den öğrenecek çok şeyimiz var.

Tüm bu misyonla birlikte bir gün Kore’den ayrıldığımızda, donanımlı bilgi ile ayrılmak istiyorum. Gönüllü bir kültür elçisi olarak hayırla yad edilmek istiyorum.

Sevgiyle…