Kore’den bir intihar haberi daha.. Seul Belediye Başkanı Park Won-soon (64 yaşında) Bukak dağında ölü bulundu. Kızı babasının vasiyetini içeren bir notu bırakarak evden ayrılan ve geri dönmeyen babası için polis ekiplerine kayıp olduğu bildirildikten yaklaşık yedi saat sonra evlerinin yakınındaki dağda ölü bulundu.

Korece’den çevrilen notta şöyle yazıyordu:

seul belediye baskanı vasiyet notu
Geride bıraktığı vasiyet notu

“Herkesten özür dilerim. Hayatım boyunca benimle olan herkese teşekkür ediyorum. Sadece acı verdiğim aileme her zaman üzgünüm. Lütfen beni yak ve ailemi mezarlarına yay. Herkese güle güle.”

Polis ve ailesine göre intihar ettiği düşünülüyor. Kore’nin son zamanlarda en yüksek profilli kişisi intihar etmiş oldu. 2011 yılından beri üç dönemdir başkentin en uzun süre görev yapan belediye başkanıydı.

İktidardaki Kore Demokrat Partisi üyesi Park, 2022 seçimleri için partisinin en güçlü potansiyel devlet başkan adayı olarak düşünülüyordu.

Başkan Park’ın 2017 yılındaki sekreteri Çarşamba günü Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’na cinsel taciz iddiasıyla şikayette bulunmuştu. Görevdeyken intihar eden başkan Park evli ve bir oğlu bir kızı vardı.