Samsung, Yeni Dizüstü Bilgisayarlar İçin Sanal Açılış Yapacak

Haber Son Günceleme 15 Mayıs 2021

Samsung, yeni dizüstü bilgisayarı “Galaxy Book”u tanıttı. Samsung, Yeni Dizüstü Bilgisayarlarıyla Evde Kalma Trendini Yakalamayı Hedefliyor

Samsung cuma günü yaptığı açıklamada, üç Galaxy Book dizüstü bilgisayarı tanıttı; bir dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürülebilen bir dizüstü bilgisayar olan Galaxy Book Pro 360; ultra hafif bir dizüstü bilgisayar olan Galaxy Book Pro; ve Pro modelinin daha ucuz bir versiyonu olan Galaxy Book. Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360, OLED ekran kullanan her iki modelde de 13,3 inç ve 15,6 inç ekran boyutların da mevcut.

Galaxy Book serisi sadece Kore pazarında değil, aynı gün Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Almanya gibi diğer ülkelerde de resmi olarak lanse edildi. Türkiye de ne zaman çıkacağı ile ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Samsung, dizüstü bilgisayarlar için ilk Ambalajsız tanıtım etkinliğini bu ayın sonlarında gerçekleştirecek.

Samsung yetklileri , 28 Nisan’da yapılması planlanan “Galaxy Unpacked: En güçlü Galaxy geliyor” başlıklı çevrimiçi etkinlik için bayilere davetiye gönderdi.

Galaxy Book Pro, Galaxy Book 360

S Pen kalemi ve 360 ​​dereceye kadar katlanabilen OLED dokunmatik ekrana sahip yeni yüksek performanslı dizüstü bilgisayarları Galaxy Book Pro ve Galaxy Book 360’ı çevrimiçi olarak tanıtacak.

Şimdiye kadar Samsung, sadece Galaxy akıllı telefonların tanıtımında etkinlik düzenliyordu bu ilk olacak.

COVID-19 salgını sırasında kişisel bilgisayar pazarı patlama yaşarken, onları dizüstü bilgisayarları da içerecek şekilde genişletmeye karar verdi.

Galaxy Book Pro serisi AMOLED ekranlar, 11. nesil Intel işlemciler ve LTE bağlantısı getirecek.