Samsung S21 modeli Ocak'ta çıkıyor

Samsung Galaxy S21’in 2021’in Ocak ayında, bir ay daha erken piyasaya çıkacak. Ama neden?

Samsung Galaxy S21, Samsung Electronics’in stratejik akıllı telefonlarından bir tanesi. Samsung Electronics Galaxy S serisi yeni ürünü Samsung Galaxy S21’i her zamankinden daha erken tanıtacağı tahmin ediliyor. Yeni S serisinin Ocak ayı başında piyasaya sürülmesiyle Şubat ayında satışa başlaması bekleniyor. Normal şartlarda Samsung Electronics, her yıl 2. Ayı olan Şubat’ta tanıtım yapar ve Mart ayında da ürününü piyasaya sürerdi.

Yeni çıkacak olan Galaxy S21 serisinin üç modelden oluşacağı biliniyor. Üretim isimleri sırasıyla ‘O1’, ‘P3’ ve ‘T2’ olarak aktarılır. Gri, pembe, menekşe, beyaz ve gümüş olmak üzere beş renk uygulanacağı biliniyor.

Esas Amaç Huawei’yi Hedeflemek

Samsung Electronics’in gelecek yılın Ocak ayında yeni Galaxy S serisini tanıtmasının nedeni, revize edilen satış stratejisinden kaynaklanıyor. Samsung Electronics, bu yılın ikinci yarısında Ağustos’tan Ekim’e kadar 3 ay üst üste çevrimiçi yeni bir ürün etkinliği düzenledi. Bunlar Galaxy Note 20, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy S20 FE modelleri içindi. Sektörden bir yetkili “Samsung Electronics, katlanabilir telefonlar ve düşük kaliteli telefonlar gibi farklı segmentte ürünleri olan bir marka. Farklı çeşitte akıllı telefonlardan oluşan bir seri oluşturduğundan, Mart ayında S serisinin ve Ağustos ayında Note serisinin piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Böylece mevcut programını etkili bir şekilde değiştirmiş olacaktı.” Diye açıkladı.

Tabi ki Samsung Electronics’in en büyük hedeflerinden biri Huawei’nin Amerika’dan yediği ambargo sebebiyle boşaltmak zorunda kaldığı pazarı ele geçirmek. Bu boşluğu ele geçirmek için de böyle agresif bir pazarlama yöntemi seçmiş durumda.

Bu arada, Samsung Galaxy S21 ile birlikte yeni bir kablosuz kulaklık olan ‘Galaxy Birds 2’yi çıkarması da bekleniyor. Önceki versiyonuna göre su geçirmezlik özelliğinin bu modelde baskın olacağı öngörülüyor.