Kore'de intihar - Park Yi Sun intihar etti
Kore’de intihar haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu haberleri vermeyi istemesek de konu ünlüler olunca Türkçe haber kaynaklarında da tarihe not düşsün diye yazalım. Kore’de son üç günde 3 intihar haberi var maalesef…

Kore’de İntihar 31 Yaşında Profesyonel Futbolcu

Kim Nam-chun intihar etti
Kim Nam-chun intihar etti
Güney Kore’de bu kez intihar eden profesyonel futbolcu. Seul polisi, K League 1’de FC Seoul’un 31 yaşındaki savunma oyuncusu Kim Nam-chun’un cesedi bir binanın otoparkında bulunduğunu söyledi. Polis, Kim’in intihar ettiğinden şüphelendiğini söyledi. Kim, 2013 yılında FC Seoul ile profesyonel oyunculuğa başlamıştı. Kim bu yıl 22 maçta oynadı ve toplam 114 Kore Ligi maçında forma giymişti.

Komedyen ve Annesi

Bu kez intihar eden televizyonların beğenilen Komedyen oyuncusu Park Ji-sun ve annesi. Koreli komedyen Park Ji-sun’un annesi, 36 yaşındaki kızını ölüme bile yalnız göndermiyor ve beraber intihar ediyorlar. Evet Kore’yle ilgili intihar haber istemem ama yine bir ünlü, ekranların beğenilen yüzü intihar etti. İntihar eden ünsüz ve yalnızların de ne hikayeleri vardır ama basına yansımıyor.
Annesi tarafında yazılan notta: ”Kızım acı çekerken onu yalnız bırakamazdım.. Kızım (Park’ın) bir cilt hastalığından muzdaripti ve son zamanlarda  ameliyat olsa da cilt hastalığı daha da kötüleşti. Kızınızı yalnız gönderemezdim.”

Ünlü oyuncu Park, 2014’te yaptığı bir röportajda, güneş ışığına maruz kaldığında kaşıntıya veya kızarıklığa bağlı alerjiden muzdarip olduğunu ve cildinin hassas olduğu için makyaj bile yapamadığını söylemişti. 23 Ekimde cilt ameliyatı olmuş fakat daha kötüleşince acıya dayanamayıp intiharı tercih etmiş.

Komedyen Park Ji-sun, 2008 KBS TV ve 2010 SBS  TV yılın oyuncusu komedyen ödüllerine sahipti. Annesinin sözlerinin Korecesini de buraya not olarak düşelim.
박지선 엄마 유서 ‘피부병 힘들어한 딸만 보낼 수 없다.’ 개그우먼 박씨, 모친과 함께 숨져…