Kakao Kids Note uygulaması

Kakao Kid’s Note, Güney Kore’de anaokulları ve ebeveynler arasında özel bir iletişim sağlayan bir mobil platform. Şirket yakaladığı başarı çizgisini pekiştirmek adına 13 Ekim’de 2022’de halka açılıyor.

Mobil Messenger uygulama ve markası olan Kakao bu konuda Güney Kore’nin milli gururu diyebiliriz.

2012 yılında kurulan Kid’s Note çocuk bakım merkezleri ve ebeveynler arasında bir iletişim kurma hizmeti sunuyor. Günümüz çağında kullanılan iletişim uygulamalarının böyle ulvi konulara da hizmet ettiğini görmek gerçekten çok güzel. Kid’s Note uygulaması 2015 yılında, mobil teknoloji devi Kakao’nun bir üyesi oldu. Kakao’nun mobil mesajlaşma pazarında ücretsiz iş modelini taklit eden Kid’s Note, eğitim platformu segmentinde lider olmak için hizmetlerini ücretsiz olarak dağıttı ve hedefine ulaştı. Bu başarı ile Kakao Kid’s Note Kore‘deki çocuk bakım merkezlerinin yarısından fazlasında kullanılmaya başlandı.

Tüm hizmetlerini ücretsiz hale getiren Kid’s Note’un gelir kaynağı ise reklamlar. 2017 yılında mobil reklam ve buna bağlı ticaret kanallarını da pazarlayarak oldukça iyi bir kâra ulaştı. Hatta öyle ki, 2019 yılında gelirlerini 2,5 kat artırarak yıllık karını yıllık yüzde 50 oranında arttırdı.

Kid’s Note CEO’su Choi Chang-wook yaptığıa açıklamada “Son 8 yıldır, Kids Note ebeveynlerin ve çocuklar için eğitim sisteminin iletişim kurma şeklini değiştiriyor.” dedi Bu sebeple şirketin gereken büyümeyi yakalaması adına halka arzı gerçekleştireceklerini belirtti.

Son olarak Kakao iştiraki bu yılın başlarında oyuncak perakendecisi Awins’i satın aldı ve faaliyetlerini ilerletmek için kurumsal kaynak planlama sistemi şirketi JpLe’ye de yatırım yaptı.