Jean Frigo - Seul

Jean Frigo Seul’de mutlaka görmek isteyeceğiniz bir mekan olabilir. Malum, Seul’de birbirinden ilginç kafe ve restoranlarla ilgili liste yapmak oldukça zor. Zira kültürel olarak bazı konulardaki aşırılık ve uçarılık bizlere çok farklı gelse de Koreliler için oldukça normal bir durum.

Özellikle Covid19’un sebep olduğu pandemi sebebiyle tüm dünya, hemen herkes yerine mıhlanmış durumda. Sınırlar kapalı, karantina uygulamaları vs. sebebiyle seyahatler yapılamaz hale geldi. İnşallah bu durumdan bir an önce kurtuluruz.

Biz de kurtulduğumuzu ve Seul’u ziyaret edeceğimizi hayal ederek Seul’de ziyaret etmeyi isteyeceğiniz en ilginç kafe ve restoranları sizler için yazmaya karar verdik. İşte o ilginç kafeteryalardan birisi de Jean Frigo.

Jean Frigo – Buzdolabı Ardında Saklı Bir Kafeterya

Evet, yanlış okumadınız… Bu kafeteryaya Alice Harikalar Diyarı‘ndakine benzer bir modda giriyorsunuz. Şöyle bir hayal edin lütfen. Caddede sıralı dükkanlar arasında sadece bir manav olarak görünen mekana, arka planda duran buzdolabı kapaklarını açarak giriyorsunuz. Merdivenleri takip ederek koltuk minderlerle döşeli bir bölüme geçiyorsunuz. Hoş ve rahatlatıcı bir aydınlatma, dingin bir müzik sizi bekliyor. Buyrun rahatınıza bakın lütfen =)

2. katta ise herhangi bir servis elemanı yok. Siparişlerinizi duvardaki ahşap şık bir ankesörlü telefon ile veriyorsunuz. Zira mekanın kendisi gibi menüsü ve sunduğu lezzetler de oldukça farklı.

Masalar tematik olarak meyve adlarıyla ilişkilendirilmiş. Jean Frigo bir manavın buzdolabında saklı olmasından mütevellit mevsimsel meyve sunumları hakim bir menüye sahip. Ayrıca bu özellikle içecek menüsüne de yansımış. Bu sebeple Orange Squeeze Americano gibi orijinal tatlara da ev sahipliği yapıyor.

Örneğin bu içeceği Gül Soslu Ananaslı Makarna‘yı deneyimledikten sonra içmek isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak Seul’de aslında Güney Kore’de bu tarz mekanlar oldukça popüler ve dikkat çekici. Menüsü ve işlevselliğ ile de müşteri memnuniyetini sağladıktan sonra istediği popülerliğe ulaşması hiç de zor değil. Dongdaemun’da yer alan Jean Frigo da onlardan bir tanesi.

Kısmet olur Seul’e giderseniz bir selfie’nizi isteriz haberiniz ola…