Hyosung

Hyosung Türkiye yatırım planları su yüzüne çıkmaya başladı. Pazartesi günü yapılan açıklamada, Türkiye’nin İstanbul yakınlarındaki Çerkezköy bölgesine 60 milyar won (52,9 milyon $) yatırım planından bahsedildi.

Hyosung Group’un elyaf üretim birimi, genişletme tamamlandığında Türkiye’deki likralı ürün fabrikası üretim kapasitesinin yaklaşık 40.000 ton olacağı bekleniyor.

Hyosung’a göre küresel giyim pazarı son zamanlarda özellikle Avrupa pazarında ciddi bir iyileşme ve ilerleme var. Hyosung T&C, 2008 yılında Türkiye’de bir üretim üssü kurmuştu. Daha sonra iki ek genişleme ile Avrupa’daki pazar varlığını artırmıştı. Firma, bu genişlemenin 750 trilyon won’luk toparlanan küresel fiber pazarıtalebini karşılayacağını tahmin ediyor.

ABD merkezli araştırma firması Business Wire’a göre, likralı ürünler için küresel talep yılda yüzde 6 ila 7 oranında büyüyor. Likralı ürünlerin büyüme oranı, yılda yüzde 2 ila 3 büyüyen genel giyim kategorisinin iki katından daha fazla…

Şirket, küresel giyim pazarında likralı ürün talebinin özellikle pandemi döneminde arttığını açıkladı. Evde çalışmak vb. sebeplerle evde daha fazla zaman geçiren tüketiciler, pandeminin ardından daha fazla ev eşyası ve likranın en çok kullanıldığı spor kıyafet alımlarının arttığını söyledi.