Hwadam Botanik Bahçesi… Sonbahar bitiyor, kış mevsimi tüm azametiyle kapımızda. Sıcaklıklar düşüyor, günler kısalıyor ve ağaç yaprakları yavaş yavaş renk değiştiriyor. Tüm doğu kültüründe olduğu gibi Güney Kore’ de de Sonbahar sezonu yaklaşırken parklar mevsim geçişinin etkilerini izlemek için çok özeldir. İşte Hwadam Arboretumu  bu zamanlarda en çok aranan, ziyaret edilen botanik bahçelerden biridir.

Hwadam Botanik Bahçesi, Gyeonggi Eyaleti, Gwangju’daki Konjiam Resort’ta, Seul‘ün merkezine arabayla yaklaşık bir saatlik mesafede bulunan çevre dostu bir arboretumdur. 65.265 metrekareye yayılan parkta, farklı temalara sahip 17 bahçe bulunuyor. Yaklaşık 4.000 farklı bitki ve ağaç türü bu güzelim botanik park ormanını oluşturmaktadır.

LG Evergreen Vakfı tarafından 2013 yılında kurulan orman parkı, mükemmel bitki türlerini korumayı ve eko sistemi canlandırmayı amaçlıyor.

Ziyaretçiler, sonbahar yapraklarının muhteşem tonlarının tadını çıkararak botanik parkta gezinti yapabilir. Tüm bunların yanı sıra botanik parkın tüm güzelliğini izlemek isterseniz de parkın karşısından geçen Monoray’i de mutlaka denemelisiniz.

Yapraklar yılın bu zamanında ilgi odağı olsa da, ormanda 13.800 metrekarelik çam ağaçları da bulunuyor. Pazartesi günleri kapalı olan bahçe sabah 9’dan akşam 6’ya kadar açılıyor. Hafta içleri. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde 08:30 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Girişi ücretli olan botanik parkın yetişkinler için giriş bedeli 10.000 won. Monoray ücretleri ise yetişkinler için 4.000 won ile 8.000 won arasında değişmektedir.