Akıllı telefon markaları her defasında farklı özellikle tüketicinin karşısına çıkmaya çalışıyor. Bir, İki kameralı telefon yetmedi şimdi Çinle rekabet kızıştıkça üç hatta dört kameralı telefon çıkarma yarışı var.

Samsung, LG ve Huawei üçlü kameralı telefon çıkarıyor.

Samsung Electronics, Galaxy serisini Ekim ayının başlarında, düşük fiyatlı bir akıllı telefon serisi olan Galaxy A serisinin ardından “üçlü lensli kamera” ile Galaxy serisini piyasaya sürmeyi planlıyor.

LG ve Huawei’den sonra Samsung da üç kameralı telefon

Piyasada lider veya söz sahibi olmak için rakiplerini iyi okumak lazım. LG Electronics’in V40 ThinQ ve Huawei’nin Mate 20 serisi piyasaya sürülmesinden itibaren altı ay içinde popüler hale gelmesi ve satışlarının beklenenin üzerinde olması Samsung’unda iştahını kabartmış görünüyor.

Samsung’dan dört kameralı telefon

Bazı Kore haber kaynaklarına göre Samsung Electronics ayrıca, 11 Ekim’de dünyanın ilk dört kameralı (dört arka kameralı) telefonu piyasaya sürmeyi planladığını ve Çinli şirketlerin üstesinden gelmek için böyle bir stratejinin kaçınılmaz görüyor.

20 Eylül’de Samsung Electronics, Galaxy A7’leri Ekim’in başından itibaren üçlü lensli bir kamera ile ardı ardına yayınlayacağını duyurdu. Bu, şirketin premium serisinden önce düşük fiyatlı Galaxy A serisine yenilikçi özellikleri ilk kez uygulayacak.

24 megapiksel kamera ve 120 derecelik açı

Galaxy A7’nin üç arka kameraları sırasıyla 24, 5 ve 8 megapikselden oluşuyor. Telefon, kullanıcının görüş açısı ile aynı olan, 120 derecelik bir açıya sahip 800 megapiksel kamera kullanarak gördüğü sahneyi yakalayabilir. Ayrıca, 24 megapiksellik ve 5 megapiksel kameralarla kullanıcılar konuyu netleştirmek ve arka planı bulanıklaştırmak için bokeh efektini ayarlayabilirler.

24 megapiksellik ön kamera, kullanıcıların fotoğraf stüdyosunda profesyonel bir stüdyonun kalitesine benzediği selfies çekmelerine izin veriyor. Figürün sol, sağ veya ön taraflarını aydınlatabilecek bir Pro Lighting fonksiyonuna sahip.

4 renk ve parmak izi ve yüz tanıma

Buna ek olarak, 18,5 ila 9 en-boy oranı Infiniti ekran, telefonun kenarlarındaki parmak izi sensörü ve yüz tanıma sağlar. Telefon dört renk mavi, siyah, altın ve pembeye sahiptir. Fiyatın 400 ila 500 bin won olması bekleniyor.

Bu arada, 4 Ekim’de LG Electronics, üçlü ön kameralı V40 ThinQ modelini piyasaya sürüyor. Dünyanın ilk üçlü kamerasını gösteren Huawei, ayrıca üçlü kamerayı Ekim amiral gemisi Mate 20 Pro’ya da yerleştirmişti.

Yakında 4 kameralı Telefon

Ayrıca Samsung Electronics, kasım ayın 11’inde Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde dünyanın ilk dört kameralı cep telefonu olan yeni Galaxy A serisini ortaya çıkarmayı planlıyor.