Kore’nin geleneksel budist tapınak kültürünü yakından tanımak ve deneyimlemek için güzel fırsat denilebilir. Müslümanlar için ramazan ayı içerisinde özellikle ramazan ayının son 10 günü itikafa girmeye benziyor. ( İtikaf: Ramazanda bir veya daha fazla geceyi camide veya mescitte ibadetle geçirme ). Belirlenen tapınaklarda kalma, duş alma ve akşam yemeği imkanları var.

Kore’deki 39 tapınak, bu programa dahil edilmiş.  Seul’deki Bongeunsa, Güney Chungcheong Eyaletindeki Magoksa, Kuzey Gyeongsang Eyaletindeki Tongdosa ve Güney Jeolla Eyaletindeki Daeheungsa dahil olmak üzere, çoğu ünlü tapınak bu  programa dahil edilmiş. Bir ay boyunca da  indirimli.

Tapınak tanıtım programı iki şekilde yapılıyor. Günü birlik ve bir gece yatılı şeklinde. Genellikle iki ile üç saatlik bir keşiş ile bir çay töreni veya bir lotus çiçeği fener yapan bir atölye de dahil olmak üzere bir günlük bir program, 10,000 won. Bir gecelik konaklama programı yemek dahil 20.000 won.

 

Tanıtım Program iki kategoriye ayrılmış. Budizmi tanımak ve budistlerin bir gün yaptıklarını yapmak. Diğer bir ifadeyle tecrübe etmek. tercübeye dayalı tapınak programında dua – ibadet her şey var. Sanat ve el sanatları oturumları ve chamseon (Zen meditasyonu), 108 bae (bowing) veya dua için 108 boncuk yapan bir atölye gibi çeşitli aktiviteler var. Gevşeme odaklı tapınak, diğer yandan, katılımcıların yapılandırılmamış zamanını, yebul (ilahi tören) ve gongyang (manastır yemeği yiyen) oturumları hariç, zihin ve beden için huzur bulmasını sağlar.

 

Tapınakta İngilizce hizmet sunulmaktadır ve bazı tapınaklar gönüllülerin yardımıyla Japonca, Çince veya Fransızca hizmetler de verilmektedir.

Programlar ve programlar için, eng.templestay.com  ingilizce web sitesini ziyaret edebilir veya (02) 2031-2000 numaralı telefon aranabilir. Hangi tapınaklarda hangi günler yatılı program olup olmadığı yukarıdaki listede ve internet adresinde var.