Güney Kore, Kpop BTS grubun dünyada yakaladığı rüzgarı da arkasına alarak ülke turizmde büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. K-pop süperstar grubu BTS, başkent Seul’un tanıtım videolarında yer alarak ülkeye daha fazla turist çekmeye çalışacak.

Sosyal Medya’da reklamlar

Müzik grubu üyeleri,  şehir yönetimi ve kültür bakanlığı işbirliği içinde, sosyal medya platformları aracılığıyla piyasaya sürülen ve Seul’un resmi YouTube kanalında da bu sabah saat 10.00’dan itibaren yayınlanan 30’ar saniyelik 7 farklı tema yer aldı. Aynı zamanda ulusal televizyon kanallarında da yayınlanmaya başladı.  Dünyaya hitap etmesi adına da KBS World,  TVN Asia Channel’da yayınlanacağı belirtildi.

7 Farklı Temayla

Tanıtım videoları yedi farklı  temadan oluşuyor. Yemeklerinden, doğal manzarasına, tarihinden dansına, geleneksel kıyafetlerinden teknolojisine ve modasından sporuna her alanını ele almış.

Tarihinden Sporuna

“Extreme Seoul”, ile üyelerin Bukhan Dağı’na tırmanışı, Waterbomb Festivali ve Seul’un  sokak tezahürat kültürünü ekstrem spor ve festivalleri tanıtılıyor.”Historic Seoul” da, geleneksel dövüş sanatlarını ve ülkenin kültür ve tarihine bir bakışı sunuluyor.

Kıyafetinde yemeklerine

“L-Wave Seul,” ile, en son K-pop dans hareketlerini, “Fashion Seoul”, BTS üyesi Suga’nın sokak modasını, “Exclusive Seoul” de BTS üyesi V, geleneksel Kore geleneksel kıyafetlerini ve geleneksel Kore yemekleri yemek mekanları tanıtılıyor.

Hedef 50 Milyon Turist

Yetkililer, bu tanıtım videolarıyla, Seul’a 2023 yılına kadar 50 milyon turist çekmeyi hedefliyor. Video kliplerin dünya çapın BTS’nin büyük popülaritesi sayesinde ülkeye yabancı turist çekeceği düşünülüyor.

BTS Seul tanıtım videolarından bazılarının linkleri: