Seul’un üzerinde yürüyeme var mısınız?

Seul’un en yüksek binasında Seul’u izleme turuna bir yenisi ekleniyor. Lotte World Tower kulesinin tepesinde açılacak köprüde açık havada Seul’u 360 derece izleme turları cuma günü başlıyor.

Eğer Seul’un açık berrak havasının olduğu güzel gününe denk getirseniz Seul’u tepeden yürüyerek izlemek çok güzel. Seul’u ziyaret edeceklerin programında mutlaka olması gerekli bir tur.

 

Seul’un doğusunda yer alan 123 katlı bir gökdelen olan Lotte World Tower, Sky köprüsündeki tur programını açıkladı.

Katılımcılar kulenin iki bölümünü birbirine bağlayan 541 metre yükseklikteki 11 metrelik köprü yürüme imkanı bulacak. Kulenin en üst katları halka ilk kez açılmış olacak. Bu tura katılanlar  Seul manzarasının 360 derecelik açıyla izleyebilecek.

 

Bir saatlik tur aynı anda 12 kişiye kadar izin verilecek. Tur 117. kattaki Sky İstasyonundan başlayacak gerekli güvenlik talimatlarını aldıktan sonra katılımcılar güvenlik ekipmanlarını giyerek açık havada kısa bir Seoul Sky turu izleyebilecek.

 

Turlar; Çarşamba-Pazar arasında  13.00-17.00 saatleri arası olacak. Pazartesi ve Salı günleri kapalı olacak. Fotoğraf çekme hizmetleri dahil kişi başı 100.000 won (83.43 $) tutarında olacak.

 

Lotte World Tower, Nisan 2017’de açılmıştı. 555 metre yüksekliğindeki bina açıldığı yıldan beri gökdelenin 117.katından Seul şehrini yukarıdan izleme şansı vardı. 

Hyundai grubun bu yıl inşasına başladığı Hyundai Global Business Center ( 현대차 글로벌 비즈니스 센터)  105 katlı ve 569 metre yüksekliğindeki gökdelen 2026 yılında açılana kadar en yüksek bina Lotte Tower.