Samsung İlk 10’da

Marka danışmanlık firması Interbrand’a göre Samsung, dünyanın en iyi 100 marka listesinde 60 milyar ABD doları değerinde altıncı sırada yer aldı.

60 milyar değer

Samsung’un değeri geçen yıla göre % 6 büyüyerek 6.sıraya yerleşerek 59,9 milyar dolara ulaştı. Kore’nin bir diğer markası Hyundai, ardı ardına dört yıl boyunca ilk 40’da yerini koruyarak 13.5 milyar dolar ile 36. sırada yer aldı.

ilk sırada Apple

Apple, listede 214,5 milyar dolar ile birinci, bunu Google (155.5 milyar dolar), Amazon (100.8 milyar dolar), Microsoft (92.7 milyar dolar) ve Coca Cola (66.3 milyar dolar) izledi.

Samsung, Türkiye’ye Yatırım

Samsung’un Türkiye’ye özellikle Samsun ilimize yatırım yapıp yapmayacağı ile ilgili Türkiye’de gündeme gelmişti. Hatta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı  yatırım yapması için Samsung yetkililerine sunum yapıp dosya sunduklarını ifade etmişlerdi.

Samsun’a Yatırım Yok

Kore’deki Samsung yetkililerinden aldığımız kulis bilgilerine göre; Türkiye’yle ilişkilerin artarak süreciğini ama yakın bir gelecekte üretim amaçlı yatırım yapmayı düşünmediklerini ve planlarında olmadığı yönünde.