Samsung nihayet Eylül ayında Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefonunun satışına başlayacak.

Samsung, ilk olarak 26 Nisan’da ABD’de Galaxy Fold’u piyasaya sürmeyi planlıyordu, ancak deneme modelleri çeşitli sorunlara yol açtığı için ileri bir tarihe ertelendiği duyrulmuş ve üzerinde değişiklilikler yapılarak güçlendirildi ve son haliyle eylülde vitrinlerde yerini alacak.

Katlandığında, Galaxy Fold 4.6 inçlik bir ekrana sahip, ancak 7.3 inçlik iki katına sahip.  Akıllı Telefonun Kore’deki fiyatı 2.350.000 Kore Wonu olacak. Amerikan doları olaraksa 1980 dolar (1 USD = 1,182 Won) olacak.

Samsung, telefonu Kore’de ne zaman satacağına henüz karar vermedi. Sadece eylülde ifadesi geçiyor. Muhtemel 15 eylül ve sonrası olacak. Kore’de satılacak  Galaxy Fold sürümleri 5G bağlantısı özelliğine sahip olacak.

Galaxy Fold, Ağustos sonlarında veya Eylül ayının başlarında mağaza raflarına vuran Huawei’nin Mate X katlanabilir telefonuyla yarışacak. Galaxy Fold içe doğru katlanırken, Mate X dışa doğru katlanıyor ve bu nedenle daha da büyüyecek, 6.4 inçlik ekran 8 inç açılmış durumda.

Türkiye fiyatının ne olacağını şimdilik kestiremiyoruz ama ÖTV vergileriyle beraber 12 bin TL’nin çok üzerinde olması kuvvetle muhtemel.