Samsung, 9 Ağustosta tanıtacağı Galaxy 9 akıllı telefonun kalemli olması tartışması bitmeden, ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Galaxy  serisinin devamı olacak Galaxy 10 akıllı telefon gelecek yıl katlanabilir  özellikte çıkacak.

 

Bundan 10 yıl önce cep telefonlarının gözdesi olan kapaklı, kızaklı ve katlanabilir telefonlar, akıllı telefon olarak durgunlaşan cep telefon pazarını hareketlendirmeye geliyor. Akıllı telefonların  benzer özellik ve modellerde çıkması rekabeti azalttığı ve durgunlaştırdığı için Iphone, LG ve Samsung’u yeni çıkaracak ürünlerde sıradışı değişikliğe gitmeye itiyor.

 

Samsung, akıllı telefon pazarındaki yerini korumak ve pazarı hareketlendirmek için piyasaya yeni bir tarz ve değişik bir modelle, katlanabilir bir akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. The Wall Street Journal  gazetesinde çıkan habere göre, mevcut akıllı telefon pazarının büyümesinin yavaşlamasıyla birlikte Samsung, yeni pazarlara öncülük etmek için katlanabilir bir akıllı telefon kullanmaya karar verdi.

 

Mevcut katlanabilir akıllı telefonun iki ekrana sahipken, Samsung yeni ürünün tek bir geniş ekrana sahip olacağını belirtildi. “Ekran bir cüzdan gibi ikiye katlanabilecek” ifadesini kullandı. Satış fiyatlarının da 1.500 ABD Doları veya daha yüksek olması bekleniyor. Zenginlere hitap edeceği ve az sayıda üretileceği de bahsedilen haberler arasında.