Samsung 5g teknolojisine hazırlanıyor

Samsung cep telefonları 5G teknolojisine hazır. Samsung, 5G için yeni DRAM geliştirdi. Samsung telefonlar için yeni nesil DRAM çip geliştirdiğini duyurdu. Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki beşinci nesil (5G) yüksek hızlı ağlarda ve yapay zeka (AI) destekli cep telefonlarında kullanıma uygun yeni bir mobil DRAM geliştirildiği açıklandı.

 

Şirket, sektörde ilk kez 10 nanometre sınıfı 8 gigabit LPDDR5 (düşük güçlü çift veri hızı) mobil DRAM çipi geliştirdiğini söyledi. Gelişmiş hız ve enerji verimliliği ile Samsung, yeni nesil premium akıllı telefonlar ve otomotiv sistemleri için ürünün en çok yönlü DRAM olduğunu iddia ediyor.

 

Ancak bir Samsung yetkilisi, yeni DRAM yongasının Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanan şirketin Galaxy Note 9 akıllı telefonunda kullanılmayacağını belirtti ve 8Gb LPDDR5 DRAM’in gelecek yıl piyasaya sürülecek akıllı telefonlarda kullanılacağını ekledi.

 

Yetkili, “Bu duyuru, yeni bir mobil DRAM’ın geliştirilmesi ile ilgilidir ve yeni ürünün hangi akıllı telefonda kullanılacağına henüz karar vermedik. Ancak büyük olasılıkla gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan premium akıllı telefonlarda olacak.” dedi.