Güney Kore ileride de teknolojinin merkezi olarak kalmak için genç beyinlere değer veriyor ve sahip çıkıyor.

10 bin Gence Yazılım Eğitimi

Samsung Electronics, ülkenin kodlamadaki rekabet gücünü artırmaya yönelik önümüzdeki beş yıl boyunca 10.000 genç Koreli’ye ücretsiz yazılım eğitimi verecek.

29 Yaş ve Daha Genç Yaşlar

Şirket yaptığı açıklamada, 29 yaş ve daha genç kişiler için Samsung SW Akademi Gençlik Akademisi (Ssafy) adında bir kodlama akademisi kurduklarını ve 22 Ekim’den itibaren başvuruları kabul edeceğini açıkladı.

Eğitim Ücretsiz ve Aylık 1 Milyon Harçlık

Eğitim ücretsiz olup, iki yıllık bir program süresi olacak.. Eğitim gördükleri sürece aylık 1 milyon won’luk bir harçlık verilecek. Program süresince üstün performans sergileyenlere, Samsung’un Amerika ve diğer Avrupa araştırma merkezlerinde eğitim alma şansı verilecek.

Eğitim 22 Ekim’de

Başvurular 22 Ekim ile 22 Kasım arasında www.ssafy.com adresinde olacak. Üniversiteden mezun olan 29 yaşında veya daha genç olan herkes başvurabilir. 

Test ve Mülakatla

Başvuru eleme süreci, başvuru sahiplerinin öğrenmeye yönelik isteklerine bakılacak, yazılım yeteneğine dair bir test sınavı ve sınav sonrası bir mülakat olacak.

Eğitim 10 Aralık’ta

Eğitim, Seul, Daejeon, Gwangju ve Gumi’deki Samsung ofislerinde yapılacak. İlk  yazılımcılar 10 Aralık’ta  eğitime başlayacak.