LG lüks ve pahalı telefon

LG Elektronik, yaklaşık 2 milyon won’a (1,790 $) mal olan sınırlı sayıda lüks bir akıllı telefonu piyasaya sunuyor.

Signature, (İmza) marka adı altında bulunan akıllı telefon bugün başlayacak ve iki hafta boyunca ön siparişle satışa sunulacak. 13 Ağustos’ta Kore’de satışa başlayacak.

Kore’deki satış rakamı 1,999,800 Won’luk  (8700 TL) bir fiyat etiketi taşıyacak ve sadece ilk etapta 300 adet olacak.

Signature, (İmza) LG’nin buzdolapları ve çamaşır makineleri de dahil olmak üzere lüks birinci sınıf ev aletleri markasına verdiği ad.

Bu telefon pahalı olmasının yanında çizilemeyen özel bir malzeme olan Zirkonyum Seramik ile sarılmıştır. Cihaz, 256 gigabayt depolama alanı ve 6 gigabayt RAM ile Android Oreo işletim sisteminde çalışır.

LG Electronics’in yurtiçi satış müdürü Choi Sang-gyu, “Sadece fonksiyonlar açısından değil, tasarım ve satış sonrası hizmetler açısından da olağanüstü bir değer sunacağız” dedi.

Müşteriler, isimlerini cihazın arkasına veya bir deri çantaya kazarak alabilirler. Beoplay H9i kablosuz kulaklıklar, 700.000 won değerinde olan telefonla birlikte gelecek.

LG, lüks marka telefonun ilkini geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sürmüştü ve bir ay içerisinde hepsi satılmıştı. LG, bu lüks ürün hiper-premium pazarında potansiyel olduğunu söyledi.