Güney Kore markası LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi sonunda tanıtıldı. Seul Science Park’ta düzenlenen basın toplantısıyla LG Electronics Başkan Yardımcısı Hwang Jeong-hwan yeni telefonu basına tanıttı. Özellikleri ve tasarımıyla ön plana çıkan yeni amiral gemisi, beş kamerasıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Üç arka (12 MP+ 16 MP + 12 MP ) kameraya ve iki adet ön (8 MP + 5 MP) kameraya sahip olan telefon, 6.4 inç boyutundaki P-OLED bir ekranın üzerine kuruluyor.

18 Ekim’de teknoloji mağazalarında satışa sunulacak olan LG V40 ThinQ, siyah, gümüş ve mavi renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Henüz resmi lasman fiyatı duyurulmasa da LG’nin yeni  telefonunun Avrupa ve ABD fiyatı 980 dolar ve Kore fiyatının da 890.000 Won’dan satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Türkiye fiyatının da vergiler hariç bin dolar ÖTV, KDV derken 7500 ile 8000 TL arasında birşey olur.

Üçlü Çekim özelliği sayesinde deklanşör düğmesine dokunulmasıyla birlikte fotoğraf her üç açıdan yakalanabiliyor. Arıca kullanıcılar Magic Photo özelliği ile fotoğraf ve videoları birleştirerek yeni bir içerik oluşturmasına olanak sağlayacak.

LG V40’ı 3.300mAh boyutundaki bir batarya besliyor. Batarya konusunda oldukça uzun bir kullanım vaat ediyor.