Kore'de çalışma süresi 52 saate iniyor

Korelilerin en çok merak ettiği, ilgisini çektiği, gitmeyi düşündüğü ve gezmek için hakkında araştırma yapılan ülkeler sıralamasında ilk iki sırayı Portekiz ve Macaristan almış daha sonra 3.ülke Vietnam olmuş.

Korelilerin En Fazla Merak Ettiği Ülkeler

Geçen yıl Ekim ayından bu yıl Eylül ayına kadar seyahat yerlerinin İnternet aramalarını incelediler ve Portekiz aramalarının aynı ayın önceki dönemine göre  %93 oranında arttığını gördüler. Macaristan için yapılan aramalar %74’lük bir artışla ikinci sırada yer alıyor.

Diğer artışlar arasında Vietnam (%46), Avusturya (%44), Rusya (% 42), Türkiye (%39), Malezya (% 25), İtalya (%23), Hırvatistan (% 20) ve Yunanistan (%20) .

Gitmeyi düşündükleri ülkeler sıralamasında Türkiye’nin de 6.sırada olması gelecek yaza doğru Türkiye’ye gezmek için gidecek Korelilerde büyük bir artış olabilir.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Seul’un her tarafında (yollarda, metrolarda otobüslerde, sinemalarda) tanıtım reklamlarının dönmesinin de büyük bir etkisi olabilir. Son günlerde Kore’nin en çok izlenen televizyonları KBS TV ve EBS TV’de Türkiye tanıtım programları yayınladı. Hadi Hayırlısı