Son dakika…! Özel haberimiz

Kore’nin başkenti Seul- İtaewon’daki merkez camii başta olmak üzere Kore genelinde mescidlerde  Covid19’un etkisini devam ettirdiği gerekçesiyle Kurban Bayram namazı kılınmayacağı açıklandı. Konuyla alakalı Kore Müslüman Federasyonu yazılı açıklama yaptı.

 

KORE MÜSLÜMAN FEDERASYONU KMF koreaislam.org tarafından yapılan yazılı açıklamada; Kurban Bayramı 1441 (2020) temmuz ayının sonunda geliyor İnşaAllah. Bildiğiniz gibi, COVID-19 dünyaya yayıldı. Maalesef COVID-19 etkisi Kore’de, özellikle dini tesisler alanında hala bir risktir. COVID-19 bir süre daha devam edecek gibi görünüyor ve vaka sayısı artabilir.
Kore hükümeti, dini tesislerden kaynaklanan ikinci bir COVID-19 enfeksiyonu dalgasıyla ilgili artan endişeleri pandemik olarak etkileyen dini alanda büyük ölçekli ibadet toplantılarını şiddetle yasakladı.
Bu bağlamda, COVID-19’un Kore’de yaşayan Müslüman topluluklar arasında yayılmasını önlemek için Kore Müslüman Federasyonu olarak, Kurban Bayramı namazının ülke genelindeki tüm Camii ve mescidlere izin verilmediğine karar verdi. Bu ciddi durumla başa çıkmak için işbirliğinizi ve desteğini istiyoruz. Lütfen bu bilgileri yerel topluluğunuzla paylaşın.
KORE MÜSLÜMAN FEDERASYONU