Kakao TV

Kakao TV Gümbür Gümbür Geliyor!

Kakako TV, Müzik, film ve video üreten Kakao M tarafından bu ay piyasaya sürülerek Netflix’in tahtını önemli ölçüde salladı. Bilmeyenler için hemen belirtelim, Kakao, 2018 yılında LOEN Entertainment’ı satın aldı ve adını Kakao M olarak değiştirdi.

Kakao TV uygulaması üzerinden veya KakaoTalk içinden “#” sekmesinden erişilebilen aplikasyon, lansmanından sadece üç hafta sonra 21 Eylül itibarıyla 3,07 milyon aboneye ve toplam 30 milyon görüntülemeye ulaştı. Böyle bir yayın organı için bunlar çok ii rakamlar netice itibarı ile.

Kakao TV, üç web drama dizisi ve 10 televizyon programı yayınladı. Yıl sonuna kadar altı drama ve 19 eğlence şovu, üç yıl içinde 240’dan fazla orijinal dizi yapmayı planlıyor.

Kakao M dijital medya içeriği departmanı direktörü Shin Jong Su, “İyi bir başlangıç ​​yaptığımızı düşünüyorum” dedi. “Kamu bilincini artırmak ve izleyicilerin yeni hizmetimize uyum sağlamasına izin vermek için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bununla birlikte, KakaoTalk tüm ülke tarafından kullanılan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır, bu nedenle KakaoTalk uygulamasında bulunan Kakao TV, diğer rakip OTT hizmetlerinden daha erişilebilir olacaktır. KakaoTalk uygulamasında sunulmanın avantajları, kullanıcıların Messenger uygulamasında sohbet ederken içerik izleyip paylaşabilmesidir. “

Kakao TV, tamamen yeni fikirlerle kendisini farklılaştırmaya çalışıyor. Yeni yayınlanan beş eğlence programından biri olan “Face ID” bu yapımlardan bir tanesi. Özellikle meşhur bir kişiyi akıllı telefonların ekranlarından direkt olarak sunarak, hayranları ile buluşturmayı hedefliyor. Bu projenin ilk misafiri ise ünlü şarkıcı Lee Hyo-ri.

Projenin en büyük özelliği normalde yatay formatta yapılan tüm yayınların aksine Kakao TV’deki programların çoğu dikey formatta üretiliyor.

Kakao TV’nin ana direktörü Oh Yoon-hwan, “Seyirciler dikey içeriği seviyor çünkü akıllı telefonlarımızı günlük hayatımızda daha sık dikey tutuyoruz ve dikey olarak çok sayıda fotoğraf çekiyoruz.”

Sonuç olarak izleyiciler dikey ekranda yapılan yayını daha çok benimsemiş ve sevmişe benziyor. Bakalım bu keşif diğer yayın kanallarını da etkileyecek mi? Tüm web ziyaretlerinin büyük bir bölüm mobilden yapılırken, böyle bir proje geliştirmek çok da kullanıcı dostu bi fikir gibi geliyor.

Ne dersiniz?