BM’ye hitap eden ilk Güney Koreli sanatçı olan BTS grubu, vermeye çalıştığı ‘Kendini sev’ mesajını bir adım ileriye taşıdı ve gençlere ‘Kendinizi anlatın’ çağrısı yaptı.

ABD’de Billboard Müzik Ödülleri’nde 2 yıl üst üste ödül kazanan Güney Koreli grup BTS, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) yeni kampanyası ‘Generation Unlimited’ın (Sınırları Olmayan Jenerasyon) tanıtımı için BM’ye hitap etti.

Love Yourself (Kendini Sev) serisinin son albümü olan Love Yourself: Answer’ı geçen ay piyasaya süren, Love Yourself adlı dünya turu halihazırda devam eden ve UNICEF’le birlikte çocuk ve gençler için ‘Love Myself’ adlı bir kampanya yürüten BTS, böylelikle BM’de konuşan ilk K-Pop grubu oldu.

RM, Love Yourself albümüne gönderme yaparak “Kendimizi sevmeyi öğrendik, şimdi ise kendinizi anlatmanızı istiyorum. Hepinize şunu soruyorum: Sizin adınız ne? Sizi heyecanlandıran, kalbinizi pır pır ettiren şeyler ne? Bana hikayenizi anlatın. Kim olduğunuz, nereli olduğunuz, teninizin rengi, cinsel kimliğiniz önemli değil. Kendinizi anlatın. Kendinizi anlatarak kim olduğunuzu ve kendi sesinizi bulun” çağrısı yaptı.