Güney Koreli bilim adamları çocuk bezini de akıllı yaptı. MONIT X Huggies Akıllı Bebek Monitörü olarak adlandırılan yeni ürün, internet teknolojisi ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisiyle hayatın her alanını daha da kolaylaştırıyor.

Akıllı çocuk bezi dönemi

Akıllı telefon uygulamasıyla beraber, IoT sensörü yenidoğan veya bezli bebeklerin beziyle alakalı çiş, kaka yapma durumu ve bebeğin bulunduğu ortamını hava kalitesini ölçüyor. Uyarı lambasın ayarlandığında bebeğin kaka ve işeme sıklığını ve modelini analiz etmesini sağlayan bir alarm sistemi olarak tasarlanmış.

Daha sağlıklı ve daha temiz

IoT sensörü, bebek bezinin dış yüzeyine temassız bir şekilde kolayca bağlanabiliyor. Bebeğin kaka ve idrarı doğru ve gerçek zamanda söylüyor, böylece bebeklerin bezi saatlerce pis kalmıyor ve bezi doğru zamanda değiştirilebiliyor.

Odanın hava kalitesine kadar

Aynı zamanda, sıcaklık, nem ve odanın hava kalitesini de takip ediyor ve eğer bebeğin bulunduğu odanın hava kalitesi normal hava aralığın dışındaysa alarm veriyor. Bu uyarı sistemi işe gidip bakıcılara bırakan annelerin aklının çocuğunda kalmamasına yardımcı oluyor. Acaba bakıcı ihmal mi ediyor derdine son verir.

Çalışan annelerin gözü arkada kalmayacak

Çalışan veya yeni anne adayları için düşünülmüş denilebilir. Telefon uygulamasıyla dışarıdan da takip edilebiliyor. IoT sensörü anneyle birlikte isteğe bağlı çocuğa bakacak veya yanında duracak 5 kişiye kadar telefon uygulaması yöntemiyle kaydedilebiliyor.

Bebek bakıcılığında büyük kolaylık

Akıllı bebek bezi uygulaması çalışan anneler ve bebek bakıcılarına kolaylık sağlamanın yanında bebeklerin de rahat ve huzurlu uyumasına rahatlık sağlayan yenilikler olarak tanımlanabilir.