BTS Grubu ve 2018 Müzik Ödülleri

Önceki akşam Kore’de düzenlenen 2018 MGA müzik ödül töreninde BTS grubu geceye damgasını vurdu. Dünyaca ünlü Kore’nin KPOP grubu BTS, dün gece Incheon’da düzenlenen 2018 MBC Plus X Genie Müzik Ödülleri‘nde (MGA) dokuz ödül birden alarak büyük bir başarıya imza attı.

Yılın ilk ödülleri, Yılın Sanatçısı, Yılın Şarkısı, Yılın Dijital Albümü ve Yılın En Çok Satan sanatçısı olmak üzere dört ana dalda ödülleri toplayan BTS Gruvu, Yılın Sanatçısı ve Yılın Dijital Albümü ödüllerini de kimseye kaptırmadı.

Ayrıca En İyi Grup, En İyi Erkek Dans Performansı, Genie Müzik Popülarite Ödülü, En İyi Müzik Videosu ve En İyi Stil olmak üzere yedi ödül daha kazandı.

Durun daha bitmedi… Grubun yapımcısı Bang Si-hyuk ve koreograf Son Sung-deuk, En İyi Yapımcı ve En İyi Koreograf ödülüne layık görüldü. Sonuçta tüm bu ödüllerle birlikte BTS Grubutam tamına toplamda 9 ödül almış oldu.

Kalan iki ana ödül, Wanna One ve kız grubu TWICE’a gitti. Wanna One, hit şarkısı “Beautiful” ve Yılın En Çok Satan İkili Artisti için Yılın En İyi Şarkısı ödülünü kazanmış oldu.

Çocuk grubuna da “Güzel” ve MBC Plus Yıldız Ödülü için En İyi Erkek Vokal Performansı verildi. TWICE ayrıca En İyi Kadın Grubu ve En İyi Küresel Performans ödülünü kazandı.