seul belediye başkanı çatı katına taşındı

Seul Büyükşehir Belediye Başkanı Park Won-soon ve eşi 2 odalı eski bir çatı katı evi kiralayarak orada kalmaya başladı.

 

Seul Belediye Başkanı orta ve özellikle dar gelirli ailelerin halini daha iyi anlamak, insanların “gerçek sorunlarını” keşfetmek için Seul’un merkezindeki donanımlı ve geniş belediye konutuna bir aylığına veda etmiş.

 

Belediye başkanı ve eşi, 18 Ağustos’a kadar orada yaşayacakmış. Muhaliflere ve eleştirmenlere göre 3.dönem başkanlık yapacağı için eskideki yıpranan imajı düzeltme. alçakgönüllülükten uzak, “siyasi bir şov” deseler de burada samimiyetini sorgulamadan ben Korelilerin bu tür tavır ve davranışlarını alkışlıyorum.

 

Yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma ve görevi kötüye kullanma gibi suçlamalar karşısında gururuna yediremeyip intihar edenlere, görevde kendi ihmalinin de  olduğu düşüncesiyle hemen görevinden istifa edenlere ve basının önünde halktan özür dilemelere bu ülkede çok rastlıyoruz.

 

15 Eylül 2011’de akşam saat 8’e kadar elektrik kesintisi yaşandı diye Kore Bilgi ve Ekonomi bakanı istifa etmişti. Google’a ”Kore’de bakan istifa etti, başbakan halktan özür diledi, rüşvet suçlamasını kabullenemedi intahar etti” yazarsanız Kore’ye dair bu tür çokça  güncel haber görebilirsiniz.