AzitX ile dev sinema ekranında oyun keyfi

AzitX ile koskoca sinema ekranında oyun oynamak nasıl bir duygudur acaba? Dev ekranda en çok sevdiğiniz karakterinizle düşmanlarınızı alaşağı etmek kim bilir ne kadar keyif vericidir?
Güney Kore’nin en büyük sinema zinciri CJ CGV 34 sinema salonunda video oyuncularının oynamasına olanak tanıyan konsol oyun platformu şirketi AzitX’i resmen başlattı.

CJ CGV AzitX ile dört yerel tiyatroda beş gün boyunca bir AzitX pilot hizmeti başlattığını ve olumlu geri bildirimler aldığını belirtti.

AzitX’in kendi alanlarında özel bir kültürel deneyim yaşamak isteyen birçok kişi arasında popüler olmaya başladı. Zira COVID-19 nedeniyle insanların keyif alabileceği aktivitelerde birçok kısıtlama olduğu için bu tarz farklı bir eğlence anlayışı mıknatıs gibi herkesi birbirine çekti. AzitX’den faydalanıp koskoca sinema ekranında oyun oynayabilemeniz için yapmanız gereken tek şey oyun konsol ve kumandalarınızı beraberinizde getirmeniz.

CJ CGV AzitX İle Sinemada Oyun Oynamak Mümkün

AzitX ile sinemada oyun oynayabilmeniz dört kişi 2 saat karşılığı 100.000 won (91 $) ödemeniz gerekiyor. Bu 2 saat boyunca 4 kişi dev sinema ekranında oyun oynayabileceksiniz. eğer oyunu akşam vakitlerinde oynamak isterseniz biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekli. Saat 18: 00’den sonra fiyatlar 150.000 won olarak değişiyor. Ayrıca yanınızda arkadaşlarınız da oyunu izlemeye gelebilerler. Bunun için 4 kişiden sonra her bir kişi için 10.000 won ödemeniz gerekiyor.

İşte sinema salonunda oyun oynamanın keyfi… Vay be… (Videoya tıkla!)

Malum oyun konsolunu, oyuncuları hazırlamak vs. biraz zaman alıyor. Sistemde bunu da düşünüp bu tarz hazırlık için ekstra 30 dakika hazırlık için süre verilmesi de ayrıca düşünülmüş.

Pandemi şartları gereği şu an için en fazla 10 kişi bir salonu kullanabilir. Ancak gerek salonun büyüklüğüne, gerekse pandemi şartlarının olası hafifleme ihtimali ile kullanıcı kullanıcı sayısında artış olabilir.

Sistemden faydakanmak için CGV’nin web sitesinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ya da AzitX’in mobil uygulaması ile de rezervasyon yapmak mümkün…

Bu arada AzitX kullanıcılarının ayrıca sosyal mesafe kurallarına uyması da çok önemli. Tüm ziyaretçilerin ayrıca maske takması ve girişte gerekli kontrolleri de yaptırmaları gerekiyor.

AzitX, geçtiğimiz yılın başlarında COVID-19’un patlak vermesiyle işletmeleri canlandırmak için geliştirilmiş CJ CGV’nin çözümlerinden biri… Bununla birlikte ülkenin en büyük sinema zinciri CJ CGV Ekim ayında ülke genelinde tiyatro sayısını önümüzdeki üç yıl içinde 119’dan 35 salona düşüreceğini açıkladı. Pandemi gereği bunu yapmak zorunda olduklarını, bunun yeniden yapılandırma planlarının bir parçası olduğunu açıkladılar…